Korkutan görüntü! Sosyal mesafe hiçe sayıldı ve 20 bini aşkın seyirci maça alındı...
Genel

Korkutan görüntü! Sosyal mesafe hiçe sayıldı ve 20 bini aşkın seyirci maça alındı…

Spor Arena Dış Haber | Dünya genelinde bir eksilme de olsa koronavirüs salgını bitmiş değil. Hadiselerde ve vefat rakamlarındaki düşüşe karşın hükümetler olağan hayata dönüşte insanların dikkatli olmaları gerektiği ihtarı yapıyor.


Dünya genelinde bir eksilme de olsa koronavirüs salgını bitmiş değil. Hadiselerde ve vefat rakamlarındaki düşüşe karşın hükümetler olağan hayata dönüşte insanların dikkatli olmaları gerektiği ihtarı yapıyor.


Görüntüler Yeni Zelanda’dan… Ülkede salgına tutulan insan rakamı bin 154 olarak söylendi. 22 hasta yaşamını kaybederken bin 132 birey de iyileşti.


3 haftadır pozitif olay tespit edilmeyen Yeni Zelanda’da hükümet, kısıtlamaları kaldırma kararı aldı.


Spor yarışmaları da seyircili olarak yine başladı. Ülkenin en ehemmiyetli spor dalı olan rugbyde ara sonrası ilk maç seyircili olarak oynandı.


Otago Highlanders and Waikato Chiefs arasında oynanan gayreti Forsyth Barr Stadyumu’nda 20 bini aşkın seyirci izledi.


Büyük çekişmeye sahne olan gayreti konut sahibi Otago 28-27 kazandı.


Ancak çekişmenin yanı gizeme tribünlerde seyircilerin oluşturduğu atmosfer dünyanın gündemine oturdu. Tartışılan mevzu şu: Çok mu erken?


Son 3 haftada koronavirüs olayı bulunmayan Yeni Zelanda’nın tam kısıtlamaları kaldırmasıyla tribüne akın eden 20 bini aşkın taraftar, yeni bir dalga riski oluşturabilir mi?


Yeni Zelanda’nın kararı kimi otoritelerce tenkit etilse de maçı yaşayan teknik mesuller ve rugby oyuncuları, maçı seyircilerin önünde oynamanın büyük neşe olduğu kanısında.


Otago Highlanders and Waikato Chiefs maçından kareler…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir