Son Dakika | Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu her şeyi anlattı! Gerginlik, sakatlıklar ve şampiyonluk yarışı...
Genel

Son Dakika | Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu her şeyi anlattı! Gerginlik, sakatlıklar ve şampiyonluk yarışı…

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, vakalı Aytemiz Alanyaspor maçının ardından söylemelerde bulundu.

Ahmet Ağaoğlu’nun söylemeleri şu biçimde:

“Ben de kendimi daha evvel pek o biçimde görmedim. 62 yaşındayım. Takribî 35 yıldır sporda idareyicilik yapıyorum. Çok gergin bir maçtı. Başından sonuna kadar. Gergin olacağını da hipotez ediyordum. O düşünceden hareketle ben protokol tribününden ayrı bir yerde oturmak için TFF ve emniyetten mesul bireyden izin istedim.”

“Benim bulunduğum yerle protokol arasında 30-40 metre yer vardı. Temennim vardı ama bu seviyede bir kasvet yaşayacağını düşünmüyordum. Her ne kadar Erol Bulut orada mavi jean-turuncu tişörtle çıksa da sıradan bir maçtı.”

Son dakika | Ahmet Ağaoğlu açıkladı Uğurcan Çakır, Nwakaeme ve Sosanın son durumu...

Son dakika | Ahmet Ağaoğlu söyledi! Uğurcan Çakır, Nwakaeme ve Sosa’nın son durumu…

OLAYLAR NASIL BAŞLADI?

“Bazı şeyler birikiyor ve taşıyor. Demek ki onların da patlama noktası bize denk geldi. Maçın ilk dakikasından itibaren yavşaklar, şampiyon olamazsınız, siz mi şampiyon olacaksınız tepkileri geldi. Hatta TFF yetkilisi orayı terk etmek zorunda kaldı. Kendisiyle de görüşebilirsiniz hatta. Maç süresince devam etti, rahatsız edici ebatlara erişti. Atılan gollerden sonra garip hareketler oldu.”

“1-2 dakika daha bir kasvet yaşanmasa terk edecektik. Bütün o sırada bir beyefendi tribünün yürüme yolundan geldi ve parmağını sallayarak “Öğrenmem ne oğlu …” dedi. Kıvılcımın patladığı yer orası. Rahmetli babamı düşününce ben de o lafları kendisine iade ettim. Tekerrür uysallaştığımız an bu defa Alanyaspor Başkanı bana ‘Sen benim ağabeyime küfür ediyorsun’ diyerek telefonunu gösterdi. İlk tepkim ‘Ben senin ağabeyine neden küfür edeyim’ oldu.”

class=’cf’>

“FENERBAHÇE MAÇ SABAHI BİZİ ARAMIŞTI”

“Çok iyi öğreniyorlar herhalde suyun 100 derece kaynayıp Trabzon insanının da 5 derece kaynadığını. Bize öğrenmem ne olduğu dediği büyük ağabeyiymiş. Koşullar ne olursa olsun biz konuk olarak gitmişiz oraya. Tribün haricinde güzel geldin yok, hiçbir şey yok. Fenerbahçe ile oynadığımız günün sabahı rastgele bir gereksinimimiz olup olmadığını sordu. Bizim aramızda ne kadar gerginlik olursa olsun bunlar sıradan şeylerdir. Alanya’da ise küfür ve parmak. Herhalde kavrayışları bu.”

“BENİM AĞZIM KOKSA KOKSA ANAMIN AK SÜTÜ KOKAR”

class=’cf’>

“Alanyaspor Başkanı vurmaya kalktı diyor ama vurmaya kalksam, 20 santimlik mesafede. 62-63 yaşındayız ama eforumuz gücümüz yerinde… Havaalanına geldiğimizde oyuncuların kimileri uçağa bindi. Bu sırada Alanyaspor başkanının bir televizyon kanalına bağlandığını ve benimle alakalı konuştuğunu söylediler. Hasan Çavuşoğlu çıkmış içkiliydi ağzı leş gibi kokuyordu diyor. Benim ağzım koksa koksa anamın sütü kokar.”

“İçkiliydin demeleri üzerine uçağı durdurduk. Polisi çağırdım. Polis durup dururken içki testi yapılmayacağını söyledi. 0.00 çıktı. Yalnızca soğuk suyla suratımı yıkadım. Camiamızdan ve Türk toplumundan özür diliyorum. Alanyaspor müdürünün bir Başakşehir hayranı olduğu ortaya çıktı. Senin idareyicinin Hüseyin öğretmene küfür etmediğinden emin misin?”

HAKEMLERE VE VAR’A TENKİT

“Hakemlerin performansından, idare biçimi ve stilinden MHK Başkanı hoşnutsa onu ben kamuoyunun takdirine vazgeçiyorum. Başakşehir maçında Nwakaeme’ye yapılan penaltı mı, değil mi? Hakemin de 5 metre gözünün önünde o da görmedi. Dayanakçı da herhalde ‘Bana ne’ dedi. Peşinden Göztepe maçını oynuyoruz. Ne hikmetse Da Costa’nın pozisyonunda VAR devreye giriyor ve penaltı. Şayet MHK Başkanı bunlardan mutluysa, hakemlerini çok zaferli buluyorsa benim söyleyecek sözüm yok.”

“VAR’ın ne zaman ve ne biçimde devreye girdiğini öğrenmiyoruz. Kimse net biçimde ifade edemez bunu. Gaziantep maçında attığımız nizami golde 10 pozisyon geriye gidildi. Orada devreye giriyor da bizim puan kaybettiğimiz maçlarda devreye girmiyor hiç. Dünkü maçta Abdülkadir’e yapılan hareketi kimse görmüyor. Fenerbahçe maçında Sörloth’a yapılan hareket görülmüyor. Bir tek biz görüyoruz ne hikmetse.”

“EROL BULUT MUHATABIM DEĞİL”

class=’cf’>

“Erol Bulut’un lafları kendisini bağlar. Turuncu-Mavi giysi kendisine çok yakışmıştı. Moda istikametinden değerlendiriyorum. Teşvik primi vs. mevzusu benim konum değil. 1 hafta evvelki maçla bize karşı oynadıkları reyin çok değişikti. İyi futbol oynamaya başlamışlar. Dilerim böyle devam ederler de kupa finalinde iyi bir maç ortaya çıkar.”

FENERBAHÇE’YE TEŞEKKÜR

“Çok hoş ağırladılar bizi. 1.5 saatin nasıl geçtiğini kavramadık. Onlar kendi, biz kendi gollerimizi coştuk. Hatta biz orada azıcık dozunu da kaçırmış olabiliriz bunu da ifade ediyorum. Maç bitti, tam idareyiciler gelip bizi tebrik ettiler.”

“Maç sonrası da bizim ekip saha ortasında bekledi. Evvel Fenerbahçeli oyuncular gitsin diye direktif vermiştik. Ali Koç da sanırım bir neşe yapacağız diye yanlış kavramış bizi. Saha tamamen arınılmadan Fenerbahçe Başkanı da tribünü terk etmek istemedi. Ben de Abdulkadir Parmak’a bağırdım ve ekip içeriye gitti.”

“HÜSEYİN CİMŞİR’E YAPILAN TENKİTLER YERSİZ VE HAKSIZ”

“Hüseyin öğretmen devre arasında bana şu futbolcuyu alın demesini öğrenmiyor muydu. 3 yıl evvelki orta sahamız Okay-Sosa-Onazi’ydi. Sonuç ne oldu? Ligi 5. tamamladık. Öğretmene yapılan tenkitleri yersiz ve haksız buluyorum. Bana göre Türk futbolu genç ve ufku sarih bir teknik direktör kazanıyor. Onların önünü açmak zorundayız.”

“Genç ve enerjisi olan insanlara gereksinimimiz var. Tabiki deneyimli insanlara da gereksinimimiz var. Zidane’ı, Guardiola’yı galibiyetleriyle alkışlıyoruz. Biz genç fidanları beğenmeyiz, biz hep ulu çınarların altına girelim de rahat rahat oturalım deriz. Bizim felsefemiz de bu yok. Biz öyle rahat oturamayız. Hüseyin öğretmenin göstermiş olduğu performans çok iyi. Yanılgılar tabi ki yapılacak. Yeniliğe sarih ve kendisini geliştiren bir öğretmenimiz. Bu ekibin geriye dayanma hastalığı var evet. Ama şu an yapılacak radikal bir farklılık zamanı değil.”

“Abdülkadir Ömür’ü kucağıma aldım, otobüse bindirdim. 70 kiloymuş. ‘Oğlum evvelden söylesene’ dedim. Otobüste başınızı dik tutun, kaybedilmiş hiçbir şey yok. Yalnızca 2 puan var’ dedik. Onlar da ‘izin edin, şimdi bu yeisi yaşayalım’ dediler. Kazandığımız ve kaybettiğimiz maçların yeisini ya da neşesini ertesi güne kadar vazgeçmezsek orada kalmış oluruz. Biz bunun şuurunda bir idare, teknik kadro ve futbolcu takımına sahibiz. Her maçı aynı performansla oynamak zorundayız. Tüm rakiplerimize de aynı hürmeti göstermeliyiz. Göstermezsek rakip size cezayı keser.”

“Dün gece alınan netice ve yaşananlar dün gecede kaldı. Bizim için yeni bir gün başladı. Dünya yine heyetti, bizim için gayret yine başladı.”

UĞURCAN ÇAKIR, NWAKAEME VE JOSE SOSA’NIN SON DURUMLARI

“Uğurcan Çakır’ın MR neticeyi gelmedi ama belki bir olasılık Ankaragücü maçını oynayamayabilir. Nwakaeme için ‘3-6 hafta’ dendi ama büyük olasılıkla Galatasaray maçında oynayabileceğini düşünüyorum. Sosa büyük olasılıkla bu hafta idmanlara çıkar ve Ankaragücü maçında vakit alabilecek vaziyette. Sahadaki gayret 11 bireyle veriliyor. Kimseyi birbirinden ayırmak muhtemel değil. Kimsenin kuşkusu olmasın herkes burada. Gayret veriyoruz. Emeli de kulübü hak ettiği galibiyetlere taşımak.”

Son Dakika | Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu her şeyi anlattı Gerginlik, sakatlıklar ve şampiyonluk yarışı...

Misli.com’dan herkese 5 TL armağan, hemen katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir