Son Dakika | Galatasaray'dan Mariano için yeni karar! Bir sezon daha...
Genel

Son Dakika | Galatasaray’dan Mariano için yeni karar! Bir sezon daha…

Spor Arena / Ali Naci UFAK – Sezon bitimi sağ beke yardım tasarlayan Galatasaray’da hem Mariano’nun performansı hem de yaşanan büyümeler sürpriz bir alternatifin gündeme alınmasına neden oldu Şener ve Linnes’in ilk 11 seviyesinde performans sergileyememesi ve Mariano’nun da sözleşmeyi sona ereceği için transfer öncelikleri arasında 1 numaraya bu mevkii yazılmıştı. Ve kulüp sağ bek için aylar evvel görüşmelere başlarken listenin başındaki ad ise Olympiakos ile kontratı bitecek olan Omar Elabdellaoui‘ydi.

Kontratı bitiyor ancak…

Gelmeye sıcak bakan ve görüşmelerde mesafe kat edilen Norveçli futbolcunun istediği fiyat ve arzları ise görüntüyü negatife çevirdi. Bonservisi olmadığı için cazip gözüken 28 yaşındaki futbolcunun 1.5 milyon Euro imza parası ve istediği senelik fiyat ile Galatasaray’ın öneriyi arasında da farkın olması bu alternatifin rafa kalkmasına neden oldu. Bu büyümelerin ardından sarı kırmızılıların yeni sağ bekinin kim olacağı merak edilirken sürpriz bir alternatif gündeme alındı ve Mariano ile 1 senelik kontrat imza atılması opsiyonlar arasına alındı.

Menajerine haber gönderildi

class=’cf’>

Bu sezon sezon özellikle ligin 2. yarısındaki performansı ile Fatih Terim’in sevdiği 34 yaşındaki sağ bekin bir sezon daha kalması gündeme geldi. Galatasaray Yönetimi ülkesine dönme hazırlığı yapan Mariano’nun tez etmemesini menajerine iletti. Şayet Brezilyalı oyuncu için Fatih Terim de sezon sonunda “1 sene daha kalsın” kararı verir ve Mariano da fiyatında ciddi bir indirimi kabul ederse sözleşmeyi 1 sene daha uzatılacak. Ancak senelik 2.3 milyon Euro alan Sambacı’nın kalabilmesi için fiyatında yarı yarıya indimi kabul etmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir