Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'dan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç lafları: 'Etkileniyorlar...'
Genel

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’dan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç lafları: ‘Etkileniyorlar…’

Çalımbay, sahalarında Kayserispor’a 2-0 mağlup oldukları karşılaşmanın ardından tertip edilen basın buluşmasında, maça iyi başladıklarını aktardı.
Kaçırdıkları penaltı pozisyonu evvelinde bir toplarının da direkten döndüğünü belirten Çalımbay, “Onları atabilseydik veya penaltıyı iyi bir biçimde kullanabilseydik, maç daha değişik olabilirdi.” dedi.

Karşılaşmanın ilk yarısında beklemedikleri bir gol yediklerini dile getiren Çalımbay, “İkinci yarı kendimize derledik ve sıradan üstün oynadık. Hamleler de büyüttük. Ne Yazık Ki son paslarda istediğimiz şeyleri yapamadık.” diye konuştu.

– “Hezimetten ders çıkartacağız”

Beklemedikleri bir penaltıdan gol yediklerini aktaran Çalımbay, şunları kaydoldu:

“Tam tehlikeleri göze aldık. Ne Yazık Ki gol atamadık ama iyi pozisyonlar bulduk. Sonuçta bazı dostlarımızdan hoşnut değiliz, netlikle değiliz. Sanki lig bitmiş gibi oynadılar. En çok üzüldüğüm Mert Hakan’ın penaltıyı kaçırması ve sonra da çok fazla biçimde üzülmesi. Oyundan koptu azıcık. Belki çok iyi bir biçimde devam edebilseydi, maçı çeviren dostumuz olacaktı. Her futbolcunun ve her ekibin başına geliyor. Bu hezimetten ders çıkartmak gerekiyor. Önümüzde 5 maçımız var ve allahın izniyle yaptığımız yanılgılardan ders çıkartırsak, çok iyi bir biçimde bitereceğiz.”

– “Mert Hakan ve Emre’yi çok beğeniyorum”

Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç’ın transfer dedikodularından etkilendiklerini aktaran Çalımbay, “İki oyuncumuz aralıksız biçimde konuşuldu. Ben ve idareyicilerimiz, maçlarını tamamlayıp öyle gitsinler diye konuştuk ama ne olursa olsun kesinlikle etkileniyorlar.” söylemesinde bulundu.

Çalımbay, transfer dedikoduları sebebiyle bu oyuncuların maçlara kendilerini bütün veremeyebileceğine dikkati sürükleyerek, şöyle devam etti:

“Ben ikisini de çok beğeniyorum. Biz çok galibiyetli şeyler yaparken onların hisseleri çok büyüktü. Allahın İzniyle kalan 5 maçta da iyi oynarlar. Allahın İzniyle istedikleri yerlere giderler ama natürel ki lig devam ederken böyle şeyler ortaya çıktığı zaman ne yazık ki tenkitler de gelebilir ama yapacak bir şey yok. Kalan 5 maçta vazife verdiğim takdirde onlar da ellerinden geleni yapıp, vazifelerini bitirecekler.”

– “Ligi daha erken tamamlayabilirdik”

Yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını sebebiyle ligin erken başlatıldığını korunan Çalımbay, “Oyuncular artık usandılar. Aylardır konutlarından çıkmıyorlar, kuruluşlardan çıkmıyorlar, bir sürü şeyle uğraşıyorlar.” biçiminde konuştu.

Çalımbay, futbolcuların psikolojik açıdan kasvet yaşadığını belirterek, laflarını şöyle bitirdi:

“Oyuncuların tek beklediği, ligin biran evvel bitmesi ve 1-1,5 ay izin verilmesi. Ondan sonra tekerrür kendilerine gelmeleri gerekli. Yabancı dostlarımız aylardır konutlarına gidemedi, aylardır ailesini göremeyen dostlarımız var. Oyuncularımız o kadar kasvet yaşıyor ki onun için federasyonun veya kim ilgileniyorsa kavrayışlı olmaları gerekiyor. Oyunculara yazık. Ligi daha erken tamamlayabilirdik. Bu ligi 1 ayda da tamamlayabilirdik. Bir de ligi erken başlatırlarsa, en büyük vaka o olur, çok büyük yanlış yaparlar. Zira oyuncular şu anda bitik, her açıdan bitikler başka bir deyişle.”

class=’cf’>

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbaydan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç sözleri: Etkileniyorlar...

class=’cf’>

Misli.com’dan herkese 5 TL armağan, hemen katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir