Okan Buruk'tan Seyircisiz maçlar Başakşehir için avantaj mı? sualine yanıt
Genel

Okan Buruk’tan Seyircisiz maçlar Başakşehir için avantaj mı? sualine yanıt

Okan Buruk, maçın ardından tertip edilen basın buluşmasında yaptığı söylemede, “Futbolu özledik, sahalara geri dönmek hoş bir duygu. 6 haftalık bir çalışma süreci geçirdik. Oyuncularımızın ilk dönüşteki vaziyetleri gayet iyi. İyi profesyonel bir gruba sahibim. Bir Hayliyi iyi bir biçimde geri döndü. İdmanlara başladık, yüksek tempoda çalıştık. Son 2 haftada kendi aramızda iki hazırlık maçı yaptık. Oyunun başından sonuna kadar daha üstün olduk. İkinci yarının başında 10-15 dakikada çok iyi işler yapmadık ama net pozisyonlar bulduk. İkinci yarıda oyunumuz ve attığımız gollerle başarıyı hak eden taraf olduğumuzu düşünüyorum. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Güçlü bir maçtı, Alanyaspor ligin iyi ekiplerinden biri. İyi bir ekibe karşı böyle ehemmiyetli bir zafer almak çok coşturucu. Trabzonspor’un kazanmasından sonra bizim motivasyon olarak hazırlanmamız azıcık daha güçtü” ifadelerini kullandı.

 “DEMBA BA PROFESYONELLİĞİ İLE MİSAL OLDU”
Başarıyı hafta içinde babasını kaybeden Senegalli oyuncuları Demba Ba’ya hediye ettiklerini belirten Okan Buruk, “Hafta içi Demba Ba’nın babasını kaybettik, o surattan güçlü bir hafta oldu, çok üzüldük. Ona karşın bugün profesyonelliği ile misal olan bir oyuncu sahada vardı. Başsağlığı dilemek istiyorum, ekibin yanında olduğu için teşekkür ediyorum. Başarıyı ona hediye ediyoruz” biçiminde konuştu.

class=’cf’>

“ŞAMPİYONLUK İDDİAMIZ VAR”
Buruk, şampiyonluk uğurlarıyla alakalı olarak ise, “Sekiz haftaya tekerrür sezon başı gibi başladık. Şampiyonluk iddiamız var, coşkuyu çok fazla yaşıyorum. Oyuncularım da bunu yaşıyor. Şimdi 7 hafta kaldı, hafta hafta gideceğiz ama tekerrür maç atmosferini yaşamak, kenarda olmak, ekibi idaremek çok hoş bir duyguydu. Oyuncularım için de sahada olmak çok hoştu. Bunun da karşılığını doğru bir biçimde verdiler” değerlendirmesinde bulundu.

“YALNIZCA BAŞAKŞEHİR’İ AVANTAJLI GÖRMÜYORUM”
Okan Buruk, “Seyircisiz maçlar Başakşehir için avantaj mı?” sualine ise şu cevabı verdi:

“Ekiplerin kalan dış saha rakamlarına baktığımızda iki rakibimiz Galatasaray ve Trabzonspor’un beşer dış sahayı var. Sivasspor ve bizim dörder dış sahamız vardı. Onlar için bu avantaj oldu. Seyircisiz oynamakla alakalı olarak, Almanya’da da bunu net görüyoruz, saha içinde ne yaptığını öğrenen ekipler içeride dışarıda demeden ehemmiyetli zaferler alıyorlar. Nitelikli ekipler için seyircisiz oynamanın çok fazla dezavantaj olduğunu düşünmüyorum. İç sahada seyirci ehemmiyetli Galatasaray ve Trabzon için ama bir yandan da dış saha baskısından kurtuluyorsunuz. Trabzonspor, Göztepe maçında, fantastik bir atmosferde de oynayabilirdi. Bu mevzuda yalnızca Başakşehir’i avantajlı görmüyorum.”

Okan Buruktan Seyircisiz maçlar Başakşehir için avantaj mı sorusuna cevap

class=’cf’>

Süper Lig’in dönüşü onuruna, Misli.com’dan herkese 5 TL armağan, hemen katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir