Liverpool şampiyon olursa 24.5 milyon sterlin ödeyecek
Genel

Liverpool şampiyon olursa 24.5 milyon sterlin ödeyecek

Futbolun beşiği İngiltere’de Premier Lig kulüpleri, lig takvimindeki sapma sebebiyle yurt içi ve yurt dışındaki yayıncılara toplamda 330 milyon sterlin ödeyecek. Haftada 35 milyon sterlin meblağında ödeme yapacak kulüpler arasında şampiyonluğa en yakın ekip olan Liverpool, mutlu sona erişirse, bütün 24,5 milyon sterlin verecek ve bu anlamda en çok para iadesi yapan kulüp olacak. Ayrıca Kırmızılar’ın menajeri Jürgen Klopp, şampiyon olmaları halinde kesinlikle taraftarlarla kutlama yapacaklarını söyledi.

TARAFTARLAR 2’YE BÖLÜNDÜ

Öte yandan İngiltere’de 14 bin taraftara ligin yine başlamasının doğru olup olmadığı soruldu. Mevzubahisi taraftarların yüzde 47.7’si yine başlamanın doğru olduğunu düşünürken, yüzde 48’i ise yanlış olduğu güzergahında rey verdi. Şampiyonluğa koşan Liverpool’un taraftarının yüzde 90’ı futbolun yine başlatılması lehine rey kullandı. Rakipleri Manchester City’nin taraftarları ise yüzde 80 oranında iptal güzergahında rey kullandı!

VAR VAZİFELİLERİ FARKLI ODALARA

class=’cf’>

Koronavirüsün futbol liglerini bir bir iptal etmesinin ardından ortaya çıkan “VAR ne olacak?” suali cevabını bulmaya başladı. Sosyal mesafenin aşıldığı ve tüm VAR odası çalışanlarının yan yana olduğu İngiltere’deki Video Takviyeci Hakem sistemi için çözüm teklifleri düşünülüyor. Buna göre; her bir VAR çalışanı için ayrı odaların oluşturulmasının tasarlandığı belirtildi.

RONALDO KARANTİNA EVVELİNDEN DAHA İYİ

Juventus forması giyen Cristiano Ronaldo, idmana ekip dostlarından 4 saat evvel gelerek fertsel olarak çalışma hakikatleştirdi. Bazı testler yapılan Portekizli yıldızın, karantina evvelindeki fiziksel gidişatına göre daha ileri seviyede olduğu belirtildi. Öte yandan İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina, bazı taraftarların sezon bitmeden Serie A maçlarını izlemek için stadyumlara geri dönmelerine izin verilmesini istiyor.

LVIV’DE 25 POZİTİF HADİSE

Koronavirüs sebebiyle ikinci kere durdurulan Ukrayna Ligi’nde son sırada yer alan Karpaty Lviv ekibinde futbolcu, teknik kurul ve çalışanlarda 25 pozitif hadise tespit edildi. Bu, bir kulüpte tanımlanan azami hadise rakamı oldu. Protokol gereği tüm idmanlar iptal edilirken, kulüpteki herkesin iki hafta karantinaya gireceği açıklandı.

BİZİ SEN HASTA ETTİN!

Şampiyonlar Ligi’ndeki Valencia maçı evveli koronavirüs semptomları gösterdiğini söyleyen Atalanta Teknik Direktörü Giampiero Gasperini’nin söylemeleri büyük tepki sürüklemişti. Futbolcu ve teknik adamlarının yüzde 35’i virüse tutulan Valencia Kulübü, bu sebeple Gasperini’yi UEFA’ya şikayet edip kınama cezası verilmesi kararı aldı.

class=’cf’>

Liverpool şampiyon olursa 24.5 milyon sterlin ödeyecek

Süper Rakamsal Oyunlar Artık Misli.com’da! Müddet kaybetme, hemen oyna…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir