İsme karıştı! Prens Selman'a bir şok daha!
Genel

İsme karıştı! Prens Selman’a bir şok daha!

Spor Arena Dış Haberler | Corona virüs salgını nedeniyle ara verilen Premier Lig, 17 Haziran itibariyla yine kapılarını açıyor…


Ligin bir değişik ehemmiyetli gündem maddesi ise Newcastle United’ın Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a satılıp satılmayacağı…


Selman’ın başında olduğu Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu ile Newcastle United sahipleri 300 milyon Sterlin’lik bir maliyet karşılığında bu satış için daha evvel uyuşmaya varmıştı.


Ancak Suudi Arabistan hükümeti ile korsan yayıncıları arasında irtibat olduğu iddia edilen dokümanlar sonrası ortalık karışmıştı.


Belgeleri tahlile başlayan lig yönetimi, Newcastle United kulübünün satışını ertelemişti.


Newcastle United’ın Selman’a satışına bir itiraz da politik kesimden geldi.


Telegraph’ın haberine göre, 16 İngiliz milletvekili, Muhammed bin Selman’ın bu biçimde “Sporla haysiyetini aklama” işlemine izin verilmemesi doğrultusunda İngiltere Başbakanı Boris Jonhson’a çağrıda bulundu.


Haberde Prens Selman’ın yaşanan bu hadiseden bir hayli rahatsız olduğu belirtildi.


Selman’a yakın kaynakların satışın ne kadar süreceği mevzusunda lig idaresinden hiçbir biçimde yanıt alamadığı da kaydedildi.


Geçtiğimiz günlerde Newcastle United’ı satın almak isteyen Prens Selman’a Amerika’dan rakip çıkmıştı.


İngiliz medyayı, Amerika Birleşik Devletlerili televizyoncu Henry Mauriss’in Newcastle United için kulüp sahibi Mike Ashley’e 350 milyon pound’luk öneri yaptığını öne sürmüştü.


Sheffield United’ın daha önceki ortağı Kevin McCabe de Newcastle’ın Prens Selman’a satışına karşı çıkmış ve “Sheffield United’ın sahibi Suudi Prens Abdullah, Selman ile kuzen. Sheffield onları yenerse Abdullah, Arabistan’da mapusa girebilir” ifadelerini kullanmıştı.


Son olarak İstanbul’da öldürülen Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz de İngiliz hükümetine seslenerek, Prens Selman’ın bir cinayet azmettiricisi olduğunu söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir