İnci Güçlü: Şampiyonluk için transfer oldum
Genel

İnci Güçlü: Şampiyonluk için transfer oldum

Güçlü, Öncelikle coşkuluyum, neticede yeni bir ülke, çok hoş bir kent ve Avrupada çok büyük bir ekibe gidiyorum dedi.

Uzun seneler Galatasaray’da forma giydiğini söyleyen genç basketbolcu, “Basketbola başlamam natürel ki de boyumun fark edilmesiyle oldu. Ailemle Adana’da yaşarken BOTAŞta oynuyordum. Ufaklar Türkiye Şampiyonasından sonra ekipler transferim için ailemle bağlantıya geçtiler ve ardından Galatasaray‘a transfer oldum. 5 sezon Galatasaray alt yapısında ve sonrasında da A ekibin seviyesinde forma giydim, şampiyonluklar yaşadım ve mükâfatlar aldım” diye konuştu.

“BARCELONA’YA TRANSFERİMDEN DOLAYI ÇOK COŞKULUYUM”

Barcelona’ya transferi sonrası coşkusunu dile getiren Güçlü, “Öncelikle coşkuluyum, neticede yeni bir ülke, çok hoş bir kent ve Avrupada çok büyük bir ekibe gidiyorum. Barcelonada kendimi her anlamda geliştirebileceğim bir ekip ve iyi bir deneyim yaşayacağıma inanıyorum. Menajerimle kariyer tasarılamamda yurt dışı hep önceliğimizdi ve bu reelleştiği için ayrıca mutluluk dinliyorum. Çevremden beklemediğim kadar çok tebrik iletiyi ve telefonu alıyorum. Bu da beni motive ediyor” biçiminde konuştu.

“GALATASARAY’DA ÇOK FAZLA VAKİT ALAMAMAM KOÇUN TAKDİRİ”

Galatasaray gibi bir camia içinde yer almaktan onur dinlediğini belirten genç pivot, “Galatasaray’da A ekipler seviyesinde çok fazla maç deneyimi kazanamasam da ufaklıktan beri ciddi bir etrafta bulunup, büyük adlarla çalışmanın bana iş terbiyeyi, çalışmanın ehemmiyeti, basketbol bilgisi ve işlerin nasıl yürüdüğü ismine bilgi kazandırdığını düşünüyorum. Büyük bir camia ekibinde olma imtiyazının ve bir sporcuya kattıklarının sporun ötesinde olduğu inancındayım. Galatasaray’daki yıllarımda yaşım geliştikçe ve farkındalığım çoğaldıkça çalışma kumpasımı ve mantalitemi değiştirip daha çok vakit alabilmek ve fertsel olarak büyüyebilmek için çalışmalar yaptım. Vakit alma mevzusu natürel ki de koçun takdiridir. Ben kendi adıma elimden geleni yaptığımı ve aldığım vakti en iyi biçimde değerlendirmeye çalıştığımı söyleyebilirim ifadelerini kullandı.

“ŞAMPİYONLUK AMACI İÇİN TRANSFER OLDUM”

Barcelonaya transferinin çok süratli büyüdüğünü belirten ulusal oyuncu, Barcelonanın başkanı menajerim Ceren Ateşi aramış ve yeni projelerinden bahsetmiş. Kendisinden bu projeye uygun, uzun soluklu olarak kadrolarına katabilecekleri pivot pozisyonunda bir oyuncu istemiş. Menajerim Ceren Ateş de bütün aradıkları gibi bir oyuncusu olduğundan bahsetmiş ve beni önermiş. Onlar da azıcık inceleyip ardından hemen uyuşmak istediler. Her şey hakikatinde çok süratli büyüdü. Menajerimin beni önermesi ile benim sözleşme imza atmam arası çok süratli oldu. Ben de bu kadar tez olacağını hipotez etmiyordum. Menajerim beni bürosuna çağırdı, sözleşmemin hazır olduğunu ve bana maddeleri tek tek anlatacağını söyledi. Büroya gittiğimde menajerim sözleşmeyi o gün imza atacağımı söyledi. Çok heyecanlandım ama kararlıydım. Babamı arayıp haber verdim ve o gün imzayı attım. Kontrat imza atıldıktan sonra Barcelona kulüp başkanı, genel menajeri ve yeni alıştırmanım hemen bağlantıya geçtiler hem benimle, hem de menajerimle. Tebriklerini ilettiler. Menajerim Ceren Ateşin dediğine göre projeleri kapsamında iki senelik uyuştukları tek sporcu benim. Maksadımız şampiyonluk söylemesinde bulundu.

“BARCELONA TRANSFERİM KARİYERİMDE DÖNÜM NOKTASI”

İspanyaya hazır gitmek için sıkı çalıştığını ve hazır gitmek istediğini söyleyen Güçlü, Böyle ehemmiyetli bir mesullük alabileceğim bir ekibe gitmeyi çok istiyordum. Bu mesullüğün, olmak istediğim İnci ismine ilk ve büyük bir parçası olduğunu düşünüyorum. Kariyerimde dönüm noktası gibi diyebilirim. Sonra natürel ki de kariyerimin ilerleyen kısımlarında gelişimim ile doğru orantılı olarak değişik ekiplere gidip orada da büyük mesullükler almak istiyorum. Bununla alakalı olarak menajerimle uzun soluklu bir tasarı yapıyoruz. Ancak basamakları teker teker çıkmak çok ehemmiyetli. İlk basamak Barcelona. Önümde 3 ayım var. Pandemi yarıyılında çalışmayı hiç vazgeçmemiştim. İmzanın hemen ardından, Türkiyenin en ehemmiyetli fizyoterapistlerinden aynı zamanda Arda Turan ile de çalışmış olan fizyoterapistim Haşim Ay ve kondisyonerim Ozan Şirikçi ile beraber önümüzdeki bu süreci tasarıladık. Barcelonaya formda ve her anlamda hazır gitmek istiyorum dedi.

“WNBA’DE OYNAMAK İSTİYORUM”

Avrupa deneyiminden sonra Amerikan Bayanlar Basketbol Ligi’nde WNBA bir ekiple o coşkuyu yaşamak istediğini dile getiren Güçlü, Natürel ki de çoğu basketbolcu gibi benimde WNBAde oynama tasarım var. Basketbolun her anlamda değişik olduğu bir yer. İleride kendime WNBA deneyimi katmayı çok isterim ifadelerini kullandı.

“A ULUSAL EKİP İLE YENİ ZAFERLERE İMZA ATACAĞIZ”

A Ulusal Ekip ile de büyük zaferler elde edeceklerine değinen Güçlü, Nevriye ablanın oynadığı ulusal ekip maçlarını izleyerek geliştim. Bu nedenle Nevriye abla benim en büyük esin kaynağımdır. 2012de Olimpiyatları ve 2013 Avrupa şampiyonasını izlediğimde kendimi bu cins zaferlerde hayal etmiştim. Nevriye abla bana ve benim gibi genç sporculara o yarıyıl nasıl bir esin kaynağı olduysa yeni nesilden bir sporcu olarak ben de ileride benden sonra gelen bireylere aynı esini vermek ve galibiyet keyfini yaşatmak için çalışacağım. Bunu bir misyon gibi görüyorum. A Ulusal Ekibimiz gençleşti ve daha da gençleşeceğini düşünüyorum. Altyapı ulusal ekiplerimizde becerili dostlarım var ve kısa müddette onların da A Ulusal Ekibe adapte edileceklerine ve beraber yeni zaferlere imza atacağımıza inanıyorum söylemesinde bulundu.

İnci Güçlü: Şampiyonluk için transfer oldum

class=’cf’>

Süper Rakamsal Oyunlar Artık Misli.com’da! Süre kaybetme, hemen oyna…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir