Fernando Muslera’nın kariyerindeki en uzun sakatlığı
Genel

Fernando Muslera’nın kariyerindeki en uzun sakatlığı

Çaykur Rizespor karşılaşmasının 15. dakikasında Skoda ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda sağ ayak tibia ve fibula kemikleri kırılan Fernando Muslera, yarın operasyon edilecek. Galatasaray tarihinde en fazla forma giyen yabancı futbolcu olan ve sarı-kırmızılı kulüpte boy gösterdiği 9 sezonda 5 lig şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası ve 5 Süper Kupa kazanan Uruguaylı file bekçisi, kariyerindeki en ağır sakatlığı yaşadı. 6 ila 8 ay arasında sahalardan uzak kalması beklenen Muslera’nın bugüne kadar sahalardan en fazla uzak kaldığı vakit 1 aydı.

17

Galatasarayda Fernando Musleranın yerine kaleye geçebilecek isimler...

Galatasaray’da Fernando Muslera’nın yerine kaleye geçebilecek isimler…

İstikrar abidesi

2011-2012 sezonu evvelinde Lazio’dan transfer edilen Fernando Muslera, İtalyan takımındaki en uzun süreli sakatlığı ayak bileğinden yaşamış ve 15 gün sahalardan uzak kalmıştı. Galatasaray’da oynadığı 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında sakatlık yaşamayan Muslera, 2013-2014 sezonunda oynanan Konyaspor çabasında ise ilk uzun soluklu sakatlığını yaşadı.

Ayak parmağı kırılan galibiyetli kaleci, 1 ay sahalardan uzak kaldı. Galatasaray kariyerinde omuz, diz, kalça, parmak ve kafa tası gibi değişik bölgelerden sakatlık yaşayan ancak maksimum 10 günde sahalara geri dönen Muslera, kariyerinde ilk defa formasından bu kadar uzun vakit uzak kalacak.

class=’cf’>

 

Fernando Muslera’nın kariyerindeki en uzun sakatlığı

Süper Lig’in dönüşü onuruna, Misli.com’dan herkese 5 TL armağan, hemen katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir