Fenerbahçe'de Tuncay Şanlı'nın veliahtı: İsmail Yüksek
Genel

Fenerbahçe’de Tuncay Şanlı’nın veliahtı: İsmail Yüksek

Spor Arena / Süleyman ARAT – İsmail Yüksek’i Gölcükspor’daki alıştırmanı Ömer Faruk Uzuner anlattı. Uzuner, “İsmail iki ayağını da çok iyi kullanabilen fuleli bir oyuncu. Savaşçı yanı Tuncay Şanlı’ya benziyor. Onu daha net anlatabilmem için misallerle tasvir etmem gerekirse sol ayağını Babel gibi kullanıyor. Topu gelişine hakimiyet etmeden yırtıcı vuruşlar yapıyor. Öyle ters çalımları var ki; ben onu Ortega’ya benzetiyorum hep. Yeniden misallerle sıralamam gerekirse Ceyhun Ulaş gibi her pozisyonda şut atmayı hoşlanıyor. Ama nokta bir taraf isterseniz ben İsmail Yüksek’i tarz olarak bire bir Mert Hakan Yandaş’a benzetiyorum” dedi.

‘ONA SAHİP ÇIKMALARI GEREKİYOR’

Fenerbahçe gibi bir ekipte uyarlama sürecinin çok ehemmiyetli olduğunun altını çizen Uzuner, “Ona sahip çıkacak bir yönlendirici olması çok önemli. Bu mevzuda ben Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gördüğüm Emre Belözoğlu’na çok güveniyorum. Onun sayesinde uyarlama sürecini iyi geçer, ilk 25 karakter kadroda tutunmayı muvaffak olursa forma uğru bulacaktır” ifadelerini kullandı.

BARIŞ, AYKUT KOCAMAN’A BENZİYOR

class=’cf’>

Barış Sungur’un 1928 Bucaspor’daki alıştırmanları, 18 yaşındaki genç futbolcuyu, tekniği sebebiyle F.Bahçe efsanesi Aykut Kocaman’ın gençliğine benzetirken “Büyümeye sarih, en büyük avantajı iyi terbiyeyi ve zeki olması. Üzerine koya koya ilerlerse 2-3 yıl sonra, evvel Fenerbahçe’nin ardından da Avrupa’nın üst seviye ekiplerine gider” yorumunu yaptılar. Bucaspor’daki öğretmenleri, “Topu ayağında gizleme hüneri müthiş seviyede. Alışılmış hırçın golcülerden değil, teknik ve zihniyle oynuyor. Slalomlarla ilerleyip estetik vuruşlar yapabiliyor. Pas tekniği de çok iyi” değerlendirmesini yapıyor.

 

Fenerbahçede Tuncay Şanlının veliahtı: İsmail Yüksek

Bundesliga maçları FİYATSIZ CANLI YAYINLA Misli.com’da! Oynamak/İzlemek için buraya tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir